3 možnosti jak začít s kitem

1. Máte štěstí a Váš kamarád je kiter, má na Vás čas a chuť Vás učit. To je opravdu skvělá příležitost, laciná a efektivní.

2. Koupíte si veškeré vybavení, počtete si v základech na netu, zkouknete videa, varování a půjdete na to sami. Každý kiter již jistě viděl nebo sám zažil řadu neuvěřitelně nebezpečných scének na pláži či jinde. Z neznalostí se nebezpečí jistě zvyšuje…, vzhledem k tomu, že i pro zkušeného kitera je to sport stále vcelku nebezpečný, můžeme mluvit o velké nerozvážnosti. Varianta je zdánlivě laciná, jestliže se vyvarujete poškození svého či cizího vybavení, dalšího majetku a svého zdraví.

 

3. napíšete do vyhledávače: kite kurzy a vyberete si školu, která Vám dá základy. V létě je moderní vyjet na dovolenou do Řecka a tam si to pod vedením zkusit, tedy doporučuji česky, i tak bude pro začátečníka dost informací nepochopitelných. V zimě to klapne i v Čechách, když dojedete do vhodné lokality, kde kurz pořádají.  Varianta je finančně náročnější, včetně toho, že po počáteční euforii zřejmě podlehnete a  hned koupíte nejnovější vybavení. Ale už jste kiter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *