Alex Pastor je Mistr 2013. China – Pingtan PKRA

Ještě 2 freestyle soutěže chybí do konce PKRA 2013 a už je jasno: Pastor bere zasloužené celkové vítězství a Gisela Pulido se blíží k překonání konkuretky a šampionky Winkowské. Co se dělo v Číně, podle mnohých vrcholové akce tour 2013?

Čína letos hostí PKRA dokonce 2x. Vše ve velkém stylu. Když na úvodním ceremoniálu před obrovským slavnostním pódiem stáli závodníci za mažoretkami se státními vlajkami, cosi za jejich zády bouchlo a oblohou se nesly pestrobarevné barevné efekty. Klidně to mohlo být ze stíhaček 🙂 ale byly to jakési dělbuchy.

 

PKRA PINGTAN – Freestyle SINGLES PART 1

Letošní dobrou formu obhájil Alex Pastor, který se i v celkovém pořadí (ještě nás čekají 2 freestyle závody, ale už je rozhodnuto) udržel spolehlivě na prvním místě. Předchozí šampion Y. Zoon je na třetím místě a forma zřejmě není jako bývala.

Celkově:

1. Alex Pastor (Spain + Airush) 3950, 
2. Marc Jacobs (New Zealand + Switchkites) 3610, 
3. Youri Zoon (Netherlands+Best) 3170

Alex Pastor ze Španělska vyhrál 2013 PKRA freestyle světový titul, Christophe Tack a Gisela Pulido vyhráli Pingtan, čínskou akci.

Reno Romeu se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů.SEDM OTOČEK:)


Brazilian sets Kiteboarding Guinness Record by Zoomin_Canada

Podmínky byly extrémní s 20 uzly. Soutěž začala s dvojitou eliminací, kde Aaron Hadlow vyhrál 6 po sobě jdoucích kol (Pastor, Whaley, Jacobs, Rondina, Romeu a Borisov) až nakonec prohrál s Christophe Tack ve finále.

Gisela Pulido obhájila první místo. Karolinu Winkowskou dvakrát těsně porazila v soutěži PKRA a má náskok v žebříčku pro rok 2013. (ačkoli těsný)

 

 Pojďme se podívat na to nej z akce!!!!!

Rondina vs Hadlow from the Double Elimination 2013 Highlights: FINAL HEATS of the Single Eliminations BIG AIR Kitesurfing competition – PKRA PINGTAN 2013 Tack vs Hadlow Quarter-Finals of the Single Elimination

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *